پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی


 


 
شركت ايجاد محيط (هلدينگ)

مدير عامل          : مهندس سعادتijad-mohit.jpg

تلفن                   : 22946877 و 22963145

نمابر                   : 22963097

نشاني               : تهران – بزرگراه صياد شيرازي(شمال) – ميدان هروي – خيابان  موسوي – نبش مكران جنوبي – پلاك 105

پست الكترونيكي:  ijad_mohit@bonyadmaskan.com

توضيحات            :  شركت ايجادمحيط يكي از شركتهاي وابسته به بنيادمسكن انقلاب اسلامي، درتاريخ 30 آذر ماه 1370 با شخصيت حقوقي (سهامي خاص) با شماره ثبت 87476 تأسيس گرديده است.
 موضوع و هدف شركت  ايجاد محيط:

 

درسال 1370 تأسيس و در زمينه‌هاي مديريت و تحقيقات، طراحي، اجراء در امور شهرسازي و ساختماني و مشاركت و مشاوره در امور طراحي و ساختمان سازي و ساير موارد مرتبط دراين راستا شروع به فعاليت نموده است. باتوجه به اينكه شركت ايجادمحيط سهامدار اصلي تعدادي از شركتهاي متخصص درامور ساختماني و شهرسازي، طراحي و تحقيقاتي بوده است كه عملاً شركتهاي مذكور عهده دار انجام اجراي عمليات و فعاليتهاي پروژه‌هاي گوناگون بوده‌اند. لذا شركت ازسال 1373 نقش اصلي خود را بعنوان شركت مادر در سياست گذاري، برنامه‌ريزي و نظارت مستمر شركتهاي زيرمجموعه ديد و بدين منوال با اتخاذ راهبرد جديد بعنوان يك هلدينگ ازسال 1374 موضوع اصلي فعاليت در اساسنامه خود را به :
« برنامه‌ريزي، تحقيقات، مطالعه، مديريت، اجراء و انجام كليه اموري كه براي ايجاد و توسعه بخش مسكن، ساختمان و عمران شهري لازم است كه بصورت مستقيم و غيرمستقيم قابل انجام باشد»
تغيير داده درهمين راستا و به منظور تجميع عوامل مرتبط با امور مسكن وشهرسازي و همه افزائي در ايجاد قدرت و توان و تسلط غالب براين امور، فعاليت و وظايف شركتهاي زيرمجموعه درهمين جهت به شرح ذيل شكل گرفت.
1 ـ شركت نوسازي وعمران اكباتان
2 ـ شركت توليدي خانه گستر
3 ـ شركت تجهيزمحيط
4 ـ شركت ايجادمحيط بين الملل
5 ـ شركت مهندسين مشاور ساخت آزما  

       6 - موسسه مركز مطالعات وتحقيقات شهرسازي ومعماري ايران
زمينه‌هاي فعاليت:

1 ـ ايجاد شركتهاي مستقل و يا مشترك و همچنين مشاركت در ساير شركتها ازطريق تاسيس يا تعهد سهام شركتهاي جديد يا تعهد يا خريد سهام شركتهاي موجود به منظور توسعه فعاليتهاي بخش مسكن، ساختمان و توسعه شهري و گسترش صنعت ساختمان درداخل يا خارج از كشور و همچنين اعطا يا قبول نمايندگي.

2 ـ جذب سرمايه‌ها به منظور استفاده در امر مسكن، ساختمان و عمران شهري و هدايت آن به بخشها و واحدهاي مختلف كه بصورت مستقيم يا غيرمستقيم در زمينه توسعه مسكن سازي، ساختمان و عمران شهري و صنعت ساختمان فعاليت مي‌كنند.

3 ـ توليد مصالح، لوازم، تاسيسات، وسايل و ادوات، ابزار ساختماني، خانه سازي و عمران شهري و خريد و فروش آنها در داخل و خارج از كشور (صادرات و واردات)

4 ـ سرمايه‌گذاري مستقيم يا مشاركت در طرحها و پروژه‌هاي بخش صنعت ساختمان و تامين موجبات گسترش هرچه بيشتر واحدهاي صنعتي بخش ساختمان.

5 ـ سرمايه‌گذاري يا مشاركت در ايجاد مراكز فروش و پخش و نگهداري محصولات صنعت ساختمان.

6 ـ واگذاري واحدهاي ساختماني بصورت فروش نقدي، اقساطي و اجاره به شرط تمليك و يا به هرطريق قانوني ديگر.

7 ـ ارائه خدمات تحقيقاتي وپژوهشي و مشاوره‌اي در زمينه مديريت و تامين منابع مالي و ساير فعاليتهاي مربوط به بخش مسكن، ساختمان و توسعه شهري.

8 ـ ايجاد موسسات مالي و اعتباري غيربانكي با رعايت مقررات مربوط به منظور گسترش فعاليتهاي بخش مسكن، ساختمان و توسعه شهري.

9 ـ صدور خدمات فني و مهندسي به خارج از كشور و قبول انجام كار در داخل و خارج از كشور در تمامي مواردي كه موضوع شركت مي‌باشد.

10 ـ اعطاي اعتبار به شركتهاي سرمايه‌گذاري كه درجهت تامين هدف گسترش واحدهاي صنعت ساختمان بوجود مي‌آيند.

11 ـ كنترل مواد اوليه و ساخت براساس استانداردهاي رسمي صنعت ساختمان ازطريق انتقال اطلاعات و تكنولوژي و ارائه خدمات فني و مهندسي و دراين رابطه، مجاز به انجام اقدامات ذيل است :

1ـ11 ـ بررسي و مطابقت كيفي و كمي مواد اوليه، تجهيزات، ماشين آلات، توليدات و مقايسه آنها با مشخصات فني و استانداردهاي مربوطه.

2ـ11 ـ ارائه خدمات به صنايع ساختمان درجهت بهبود و بالابردن كيفيت خريدها و بازده كار و طول عمر ماشين آلات و افزايش و تداوم توليد اين واحدها

3ـ11 ـ آزمايش مواد اوليه و بررسي كيفيت انجام كار

12 ـ ايجاد روش صحيح در زمينه ارائه خدمات فني و مهندسي و بازرگاني و تاسيسات مرتبط به صنايع ساختمان.

13 ـ بسته بندي و آماده سازي محصولات صنايع ساختماني براي توزيع آنهاو ايجاد تاسيسات مربوط به آن

14 ـ فراهم نمودن وسايل ترخيص از مرزهاي زميني، دريائي و هوائي با همكاري سازمانهاي مربوطه بنحويكه تهيه امر ورود و صدور محصولات صنايع ساختمان در حداقل زمان ممكن صورت پذيرد.

15 ـ اشتغال به انواع فعاليتهاي مالي و اعتباري، خدماتي، مشاوره‌اي و اجرائي در بخش صنعت ساختمان

16 ـ خريد و فروش و انتشار اوراق مشاركت در بخش ساختمان، مسكن و عمران شهري با رعايت مقررات و قوانين مربوطه

17 ـ تهيه زمين و خريد و فروش املاك و مستغلات (عرصه واعيان) درجهت اجراي مقاصد شركت

18 ـ اخذ تسهيلات مالي و اعتباري از بانكها و موسسات مالي و اعتباري اعم از داخلي يا خارجي با رعايت قوانين مربوطه.

19 ـ مبادرت به هرگونه اقدامي كه بطور مستقيم يا غيرمستقيم براي انجام دادن فعاليتها و ايفاي تعهدات و تحقق اهداف شركت لازم است و يا درجهت اجراي فعاليتهاي مربوط به موضوع و نوع شركت ضرورت داشته باشند